واقعیت تاریخی نوربانو سلطان همسر سلطان سلیم دوم

واقعیت تاریخی نوربانو سلطان همسر شاهزاده سلیم در ابتدا باید بگم که خرم سلطان قبل به پادشاهی رسیدن پسرش شاهزاده سلیم پس از تحمل مریضی سختی میمیره و به همین دلیل هیچگاه والده سلطان نمیشه . نوربانو که نام اصلی او سسیلیا ونیر بوده سال 1525 در خانواده ای ثروتمند متولد میشود و به همسری شاهزاده سلیم در می اید و از خانواده ای یهودی متولد شده است . نور بانو را خرم سلطان کشف میکند و با توجه خرم سلطان برای اموزش به مانیسا فرستاده میشود چند سال میگذرد و خرم سلطان در طی سفری به مانیسا این دختر مو مشکی و کمی چاق را میبیند و میشناسد همان لحظه تصمیم خود را میگیرد و اورا با خود میبرد . خرم سلطان با دیدن نوربانو خودش را میبیند و خودش نام او را نوربانو میگذارد . نوربانو به همسری سلیم در می اید و از او صاحب فرزند پسری به نام مرات یا همون مراد میشود که مراد بعد از سلیم پادشاه عثمانی میگردد .نور بانو در طی سال های پادشاهی سلیم در اداره ی حکومت دست داشته و با مرگ سلیم در سال 1566 و به پادشاهی رسیدن فرزندش عنوان والده سلطان را بر خود میگیرد و در سال 1583 فوت میکند . اینم تصویری از نور بانو سلطان هستش . 

 

/ 3 نظر / 696 بازدید
نگین

خواهش می کنم دروغ نگین من سریال اینمو دیدم اصلا اینطوری نیست برعکس نوربانو با خرم سلطان دشمن واقعی بوده واین مطلبی که شما نوشتید فقط بر اساس رویا ها ونظرات شما تشکیل شده.

نینا

نگین خانم اونی که تو حریم سلطان داره نشون میده دروغ و تخیلی هستش . نوربانو اصلاً نمی تونسته با خرم سلطان دشمنی داشته باشه . مگه نوربانو مسیحی نبوده؟ پس یهودی بوده نمیدونستم .

جواد کرمی

سلام دوست عزیز خوشاحال می شم مطلبم در مورد تحریفات حریم سلطان بخونی و اگه دوست داشته بهش لینک بدی. http://shadbam.blogfa.com/